CZUJNIK DUALNY SATEL SLIM-DUAL-PRO

350,55 zł brutto


Dostępny
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 2000 zł


Porównaj produkt

⭐INFORMACJE OGÓLNE:

SLIM-DUAL-PRO, zewnętrzna czujka ruchu, została specjalnie zaprojektowana do zaawansowanych systemów alarmowych klasy Grade 3. Należąca do serii SLIM LINE PRO, wyróżnia się doskonałą jakością wykonania, co zapewnia niezwykle skuteczną detekcję intruzów oraz stabilne parametry działania przez długi czas. Ponadto, czujka charakteryzuje się eleganckim, nowoczesnym designem, a jej instalacja jest stosunkowo prosta. Oto kilka elementów wyróżniających ten model:

 1. Wysoka skuteczność wykrywania: Czujka SLIM-DUAL-PRO zapewnia niezawodne i precyzyjne wykrywanie ruchu, umożliwiając szybką reakcję na potencjalne zagrożenia.
 2. Stabilne parametry pracy ciągłej: Dzięki doskonałej jakości wykonania, czujka utrzymuje swoje parametry na stałym, niezmiennym poziomie, zapewniając niezawodne działanie w długim okresie czasu.
 3. Elegancki wygląd: Czujka SLIM-DUAL-PRO wyróżnia się estetycznym, nowoczesnym wyglądem, który doskonale wpisuje się w różnego rodzaju otoczenia i architekturę.
 4. Łatwa instalacja: Proces montażu czujki jest względnie prosty i intuicyjny, co przyspiesza i ułatwia jej wdrożenie.
 5. Kompatybilność z zaawansowanymi systemami alarmowymi: Czujka SLIM-DUAL-PRO jest idealnie dopasowana do zaawansowanych systemów alarmowych klasy Grade 3, zapewniając doskonałą integrację i wydajną ochronę.

Czujka SLIM-DUAL-PRO to niezawodne rozwiązanie, które gwarantuje wysoką skuteczność w wykrywaniu zagrożeń, jednocześnie dostarczając solidnej jakości i estetycznego wyglądu.

53c868114b977fddff3ab281cea91704.jpg

⭐Charakterystyka produktu :

Do elementów nadrzędnych które wyróżniają detektory można zaliczyć następujące cechy:

 • Spełnia wymagania normy EN 50131 Grade 3
 • Podwójny tor detekcji ruchu: podczerwień + mikrofala
 • 2 tryby pracy: podstawowy / zaawansowany
 • Wbudowana szerokokątna soczewka zapewniająca duży obszar pokrycia: 20 x 24 m (90o)
 • Wbudowane rezystory parametryczne 2EOL: 1.1 kOhm, 4.7 kOhm i 5.6 kOhm
 • Wbudowany 7-kolorowy wskaźnik LED
 • Wbudowana rozłączna listwa zaciskowa
 • Obsługa funkcji aktywnego antymaskingu IR
 • Cyfrowy algorytm detekcji i funkcja kompensacji temperatury
 • Zabezpieczenie sabotażowe przed otwarciem obudowy i oderwaniem od podłoża
 • Realizacja funkcji ochrony strefy podejścia
 • Możliwość zdalnej konfiguracji z poziomu pilota
 • Nadzór układu detekcji ruchu i napięcia
 • Elegancka, smukła obudowa, wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego
 • Wygony mechanizm otwarcia i zamknięcia obudowy
 • Uchwyt BRACKED D w zestawie
b7f500e2a17e0b1ff92a33fdb27df267.jpg

⭐Co więcej....?

Detektor PIR i szerokokątna soczewka

Wysoka efektywność wykrywania intruza i duże spektrum pokrycia

Do budowy czujnika SLIM-DUAL-PRO został wykorzystany najlepszej jakości, podwójny element PIR (DUAL PIR) oraz soczewka o szerokim kącie. Dzieki nim, czujka charakteryzuje się wysokim współczynnikiem wykrywania intruza w dużym obszarze: 15 x 20 m (90o). Zainstalowana w rogu średniej wielkości pomieszczenia, bez większego problemu poradzi sobie z jego monitorowaniem.

Do dodatkowych atutów detektora PIR i jego soczewki należy uwzględnić także :

 • Zaimplementowany potencjometr służący do regulacji czułości czujnika PIR
 • Bardzo wysoką odporność soczewki na ewentualne odkształcenia, która została uzyskana poprzez zastosowanie odpowiedniego profilu jak również bardzo wytrzymałego materiału.
29dc364d5ac6681d957b0c63e5064be3.jpg
fee2a111baeac00188342ec4f7c09547.jpg

⭐Zaawansowany algorytm detekcji i kompensacji temperatury

Czujki serii SLIM działają na bazie zaawansowanych algorytmów wykrywających nieproszonych gości. Dzięki nim, cechują się one wysoką skutecznością detekcji ruchu w całym obszarze. Cyfrowa obróbka odbieranego sygnału niweluje również ryzyko wystąpienia fałszywych wzbudzeń alarmowych, przez co zwiększa niezawodność całego systemu.

Kolejną zaletą czujnika jest funkcja kompensacji temperatury. Funkcja ta automatycznie dostosowuje parametry urządzenia do temperatury otoczenia. Gwarantuje to wysoką skuteczność wykrywania intruza w praktycznie dowolnym miejscu - nawet takim, w którym temperatura otoczenia jest zbliżona do temperatury ludzkiego ciała. Zasada działania funkcji kompensacji temperatury jest bardzo prosta. Kiedy temperatura otoczenia rośnie i zbliża się to temperatury ludzkiego ciała, detektor automatycznie zwiększa swoją czułość.

⭐Specyfikacja techniczna:

 • Czujka dualna: TAK
 • Zasięg: 20 x 24 m
 • Kąt pokrycia: 90°
 • Antymasking: TAK
 • Wykrywalna prędkość ruchu: 0.2 - 3 m/s
 • Zalecana wysokość montażu: 2.4 m
 • Temperatura pracy: -10...+55 °C
 • Wyjścia: Alarmowe / sabotażowe / antymasking - NC 24 V DC @ 0.04 A
 • Zasilanie: 12 V DC
 • Strefa podejścia: TAK
 • Pobór prądu w stanie gotowości: 21 mA
 • Maksymalny pobór prądu: 85 mA
 • Wymiary: 62 x 137 x 42 mm
 • Waga: 0.14 kg
46c0ac0fe70fdbd8d1165bc790daebd7.jpg

⭐Rozłączna listwa zaciskowa:

Czujki serii PRO, w tym SLIM-DUAL-PRO, posiadają wbudowaną rozłączną listwę zaciskową, co stanowi kolejną zaletę tych urządzeń. Dzięki temu rozwiązaniu, w przypadku demontażu płytki elektroniki czujki, nie ma potrzeby odkręcania przewodów połączeniowych. Zastosowanie rozłącznej listwy zaciskowej umożliwia szybką wymianę modelu czujki poprzez podmianę samej płytki elektroniki, zachowując jednocześnie istniejące połączenia i obudowę czujki, która była używana wcześniej.

Dzięki temu rozwiązaniu, wymiana modelu czujki staje się prostsza i bardziej efektywna. Nie trzeba przeprowadzać skomplikowanych czynności związanych z rozłączaniem i ponownym podłączaniem przewodów połączeniowych. Wystarczy zamienić płytkę elektroniki, co przyspiesza proces wymiany czujki i minimalizuje czas przestoju systemu alarmowego.

Wbudowana rozłączna listwa zaciskowa to praktyczne rozwiązanie, które zapewnia elastyczność i oszczędność czasu przy wymianie modelu czujki w systemie. Umożliwia to łatwiejszą aktualizację lub modernizację systemu bez konieczności rozpoczynania całego procesu instalacji od nowa.

1c55999f9ceebcf29c9bb5a96a8db590.jpg

⭐Ponadto.....

Czujki SLIM-DUAL-PRO zostały wyposażone w wbudowane rezystory parametryczne o wartościach 1.1 kOhm, 4.7 kOhm i 5.6 kOhm. Dzięki nim, proces podłączania czujki do centrali systemu alarmowego staje się szybszy i bardziej wygodny. Rezystory o wartości 1.1 kOhm są dedykowane do central alarmowych firmy SATEL, natomiast rezystory o wartościach 4.7 kOhm i 5.6 kOhm przeznaczone są do central innych producentów.

Dodatkowo, czujka SLIM-DUAL-PRO została wyposażona w standardowe wyjście alarmowe w postaci przekaźnika NC (normalnie zamkniętego) o napięciu 24 V DC i maksymalnym prądzie 40 mA. Dzięki temu wyjściu alarmowemu, czujka może łatwo komunikować się z centralą systemu alarmowego, umożliwiając szybką i skuteczną reakcję na wykryte zagrożenie.

Dzięki wbudowanym rezystorom parametrycznym i standardowemu wyjściu alarmowemu, czujka SLIM-DUAL-PRO zapewnia większą elastyczność podczas instalacji oraz kompatybilność z różnymi centralami systemów alarmowych. To kolejne zalety, które czynią tę czujkę jeszcze bardziej praktyczną i wygodną w użytkowaniu.

7b1a2dab0822395fc1a32c343baee1d9.jpg
d1456b218206be2175b4715521346905.jpg

⭐Wskaźnik LED i ochrona sabotażowa :

Wskaźnik LED jest wykorzystywany do sygnalizacji:

 • Rozruchu: Dioda LED sygnalizuje, że czujka jest aktywna i gotowa do działania.
 • Alarmu: Gdy zostanie wykryty alarm, dioda LED wskazuje ten stan sygnalizując niebezpieczeństwo.
 • Awarii: Jeśli wystąpi jakakolwiek awaria czujki, wskaźnik LED informuje o tym, wskazując potrzebę naprawy lub interwencji.

Dzięki tym funkcjom, czujki serii LUNA zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale także dodatkowe oświetlenie i informacje zwrotne o stanie pracy.

Detektor SLIM-DUAL-PRO jest również wyposażona w zabezpieczenie antysabotażowe, chroniące przed niepożądanym otwarciem obudowy. Jest ono realizowane przez standardowy stycznik ( tamper ) z wyjściem sabotażowym typu NC (NC 24 V DC / 40 mA.).

8e1b20e322fa201edc805597d599ad08.jpg
fa0900c8e8e16e5f56ee60109d926bae.jpg

⭐Uchwyt BRACKET D

Czujka SLIM-DUAL-PRO oferuje możliwość regulacji obszaru detekcji dzięki dostarczanemu w zestawie regulowanemu uchwytowi montażowemu BRACKET D. Dzięki temu uchwytowi, czujkę można zamontować na ścianie lub suficie, a następnie precyzyjnie dostosować obszar, który ma być objęty detekcją.

Uchwyt BRACKET D umożliwia regulację kąta nachylenia czujki zarówno w pionie, jak i w poziomie. Oto dostępne zakresy regulacji:

 • Kąt nachylenia w pionie: Czujka może być ustawiona pod kątem do 35° w pionie. To pozwala na precyzyjne dopasowanie detekcji do konkretnej przestrzeni, takiej jak korytarz lub pomieszczenie.
 • Kąt nachylenia w poziomie: Czujka może być regulowana w zakresie 90° w poziomie. Dzięki temu można skierować czujkę w odpowiednim kierunku i objąć swoim zasięgiem konkretny obszar, który ma być chroniony.

Dzięki możliwości regulacji obszaru detekcji, czujka SLIM-DUAL-PRO zapewnia elastyczność i precyzję w dostosowaniu swojej pracy do indywidualnych potrzeb i warunków montażowych.

⭐Konfiguracja za pomocą pilota

Dużym udogodnieniem dla instalatorów systemów SSWiN jest możliwość zmiany parametrów czujki za pomocą pilota OPT-1. Dzięki temu, nie ma konieczności wspinania się i otwierania czujki w celu dostosowania jej ustawień. Proces drobnej rekonfiguracji systemu staje się znacznie szybszy i łatwiejszy. Za pomocą pilota można dostosować różne parametry, takie jak czułość czujnika, tryb pracy oraz sposób świecenia wskaźnika i oświetlenia LED. To znacznie ułatwia personalizację pracy czujki zgodnie z wymaganiami danego systemu SSWiN.

⭐Antymasking IR

Czujki serii PRO, w tym czujka SLIM-DUAL-PRO, zapewniają skuteczną ochronę przed próbami sabotażu toru detekcji. Właściwością charakterystyczną tych czujek jest zaimplementowana funkcja aktywnego antymaskingu w torze podczerwieni. Dzięki temu, czujka jest w stanie niezawodnie i natychmiastowo wykryć próby sabotażu, takie jak:

 1. Zasłonięcie stałymi przedmiotami: Czujka jest wrażliwa na zasłonięcie toru detekcji stałymi przedmiotami. Jeżeli ktoś próbuje zasłonić czujkę na przykład meblem lub innym obiektem, funkcja aktywnego antymaskingu wykryje tę próbę i uruchomi alarm.
 2. Zaklejenie przezroczystym materiałem: Jeśli ktoś próbuje zakleić czujkę przezroczystym materiałem, jak taśma klejąca lub folia, funkcja aktywnego antymaskingu wykryje to i włączy alarm, uniemożliwiając skuteczne zmanipulowanie czujką.
 3. Zamalowanie farbą lub bezbarwnym lakierem: Jeśli ktoś próbuje zamalować czujkę farbą lub bezbarwnym lakierem, funkcja aktywnego antymaskingu wykryje ten sabotaż i podniesie alarm, nie pozwalając na skuteczną dezaktywację czujki.

Dzięki funkcji aktywnego antymaskingu, czujka SLIM-DUAL-PRO zapewnia niezawodną ochronę przed próbami sabotażu, które mogłyby zneutralizować jej działanie. To ważna cecha, która dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo systemu alarmowego i zapewnia nieprzerwaną ochronę.

⭐Nadzór układu detekcji i napięcia :

Czujka SLIM-DUAL-PRO została wyposażona w układ nadzoru detekcji ruchu oraz napięcia zasilania, co przyczynia się do większej niezawodności systemu alarmowego. Dzięki temu rozwiązaniu, czujka jest w stanie monitorować swoje własne funkcje i sygnalizować wszelkie awarie, zapewniając szybką reakcję na potencjalne problemy. Oto jak działa ten układ:

 1. Układ nadzoru detekcji ruchu: Czujka stale monitoruje poprawność działania swojego układu detekcji ruchu. W przypadku wykrycia uszkodzenia lub awarii w tym układzie, czujka zgłosi awarię poprzez załączenie przekaźnika alarmowego i włączenie wskaźnika LED. Sygnalizacja awarii jest aktywna przez cały czas trwania wystąpienia problemu, co umożliwia szybkie zidentyfikowanie i rozwiązanie sytuacji.
 2. Nadzór napięcia zasilania: Czujka monitoruje także napięcie zasilania. Jeśli napięcie spadnie poniżej 9 V przez dłuższy okres czasu (dłużej niż 2 sekundy), czujka zgłosi awarię. W takiej sytuacji, przekaźnik alarmowy zostanie załączony, a wskaźnik LED wskazuje na wystąpienie problemu z zasilaniem. Taka sygnalizacja pozwala na szybkie zidentyfikowanie spadku napięcia i podjęcie odpowiednich działań naprawczych.

Dzięki układowi nadzoru detekcji ruchu i napięcia zasilania, czujka SLIM-DUAL-PRO zapewnia większą niezawodność systemu alarmowego. Sygnalizowanie awarii w przypadku problemów z detekcją ruchu lub napięciem zasilania umożliwia szybką reakcję i podjęcie odpowiednich środków zaradczych, co przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności systemu.

⭐Szerokokątna soczewka :

Czujka SLIM-DUAL-PRO została zaprojektowana z myślą o skutecznej ochronie stosunkowo niedużych pomieszczeń. Jej szerokokątna soczewka umożliwia duży obszar detekcji, który wynosi 20 x 24 metry przy kącie widzenia wynoszącym 90 stopni. Dzięki temu, czujka umieszczona we właściwym miejscu może skutecznie pokryć całe, średniej wielkości pomieszczenie.

Dodatkowo, czujka SLIM-DUAL-PRO oferuje możliwość wymiany soczewki na kurtynową (CT-CL) lub soczewkę o dalekim zasięgu (LR-CL). To daje czujce większą uniwersalność i pozwala na spełnianie różnych funkcji w systemie alarmowym. Soczewki te są dostosowane do różnych potrzeb i wymagań, co sprawia, że czujka jest bardziej wszechstronna i elastyczna w zastosowaniu.

Ważną cechą soczewki czujki SLIM-DUAL-PRO jest również jej odporność na odkształcenia. Odpowiednio zaprojektowany profil soczewki i wytrzymały materiał, z którego jest wykonana, zapewniają dobrą odporność na ewentualne odkształcenia. Dzięki temu, czujka utrzymuje stabilność i nie traci skuteczności detekcji.

Czujka SLIM-DUAL-PRO z szerokokątną soczewką, możliwością wymiany soczewki na kurtynową lub soczewkę dalekiego zasięgu oraz dobrą odpornością na odkształcenia, jest efektywnym narzędziem do skutecznej ochrony mniejszych pomieszczeń.

c34f50d13a34a738b909068d3bf3dd1b.jpg
Stan
Nowy
EAN (GTIN)
5905033334373
Kod producenta
SLIM-DUAL-PRO
Marka
Satel
Rodzaj
Ruchu
Typ alarmu
przewodowy
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
0.171
chat Opinie (0)
Dowiedz się, co nasi klienci mówią o tym produkcie
0.00/5
(0 Opinii)

Zobacz również

Loading...