CENTRALA ALARMOWA SATEL PERFECTA 16
 • Bestseller

CENTRALA ALARMOWA SATEL PERFECTA 16

574,41 zł brutto
Dostępny
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 2000 zł
Porównaj produkt

⭐INFORMACJE OGÓLNE:

PERFECTA 16 to centrala systemu alarmowego, która należy do nowej rodziny SATEL PERFECTA. Jest znana ze swojej niezawodności i stabilnych parametrów pracy, które wynikają z zastosowania wysokiej jakości elementów elektronicznych.

Jedną z kluczowych cech PERFECTA 16 jest wysoka funkcjonalność, która jest rezultatem wieloletniego doświadczenia i ekspertyzy inżynierów firmy SATEL. Centrala ta oferuje szeroki zakres funkcji i możliwości konfiguracji, co umożliwia dostosowanie systemu alarmowego do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika.

PERFECTA 16 umożliwia tworzenie tradycyjnych, przewodowych systemów alarmowych. Oznacza to, że można podłączyć do niej przewodowe czujki, czujniki ruchu, czujniki dymu i inne urządzenia przewodowe, aby zapewnić kompleksową ochronę obiektu. Centrala obsługuje także przewodowe elementy sterujące, takie jak klawiatury, czytniki kart, czy moduły komunikacyjne.

Dzięki funkcjom takim jak obsługa stref, programowalne sekwencje zdarzeń, reakcje na sygnały alarmowe i wiele innych, PERFECTA 16 daje możliwość elastycznego skonfigurowania systemu alarmowego według własnych preferencji.

Podsumowując, PERFECTA 16 to niezawodna centrala systemu alarmowego, która oferuje stabilne parametry pracy i wysoką funkcjonalność. Jest ona idealna do tworzenia tradycyjnych, przewodowych systemów alarmowych, zapewniając skuteczną ochronę obiektu.

⭐SPECYFIKACJA TECHNICZNA :

 • Ilość wejść: 8
 • Max ilość wejść: 16
 • Strefy: 2
 • Wyjścia wysokoprądowe: 2
 • Wyjścia niskoprądowe: 2
 • Max ilość wyjść: 12
 • Timery: 8
 • Pamięć zdarzeń: 3584
 • Max ilość użytkowników: 15
 • Wbudowany moduł GSM: TAK
 • Napięcie zasilania: 18 V AC
 • Pobór prądu (płyta): 150 mA
 • Parametry linii: NC, NO, EOL, 2EOL/NC, 2EOL/NO
 • Zdalne sterowanie: Aplikacja PERFECTA Control
 • Certyfikat EN50131: Grade 2
 • Wymiary: 160 x 68 mm
 • Waga: 105 g
 • Temperatura pracy: -10...+55 °C

⭐Wejścia / wyjścia alarmowe :

 • NO
 • NC
 • EOL
 • 2EOL/NO
 • 2EOL/NC

Centrala posiada również 2 wyjścia niskoprądowe i 2 wyjścia wysokoprądowe. Wyjścia wysokoprądowe (12V DC / 1 A) są wykorzystywane do sterowania urządzeniami o dużym poborze mocy. Można je zastosować np. do wyzwalania sygnalizatorów systemu alarmowego. Wyjścia niskoprądowe (12V DC / 25 mA) służą natomiast do wyzwalania przekaźników, odpowiedzialnych za sterowanie automatyką, oświetleniem, roletami, itp. Na płycie centrali znajdują się również 2 wyjścia zasilające.

Keleojną zaletą centrali jest możliwość rozbudowy do 16 wejść i 12 wyjść. Dzięki temu system można z łatwością rozszerzyć o dodatkowe urządzenia wejściowe i wyjściowe. Wejścia można rozbudować przy pomocy ekspanderów INT-E, a wyjścia przy pomocy ekspanderów INT-O lub INT-ORS.

⭐2 strefy i 15 użytkowników :

W przypadku PERFECTA 16, istnieje możliwość wydzielenia 2 niezależnych stref, co zapewnia większe możliwości konfiguracyjne systemu. Każda ze stref może być skonfigurowana w różnych trybach, takich jak tryb pełny, tryb dzienny i tryb nocny. Tryb pełny obejmuje ochronę całego obiektu, tryb dzienny umożliwia częściową ochronę wybranych stref, na przykład podczas nieobecności domowników, a tryb nocny aktywuje ochronę wybranych stref w godzinach nocnych, gdy domownicy są wewnątrz budynku.

Możliwość wydzielenia dwóch stref znacznie zwiększa elastyczność konfiguracji systemu, pozwalając dostosować go do konkretnych wymagań użytkownika. Dzięki temu można dostosować ochronę w zależności od różnych czynników, takich jak harmonogramy, preferencje użytkowników czy rodzaj obiektu.

PERFECTA 16 obsługuje również do 15 użytkowników, którzy mogą mieć przypisane indywidualne uprawnienia. Uprawnienia te określają zakres dostępu poszczególnych użytkowników do systemu, na przykład do uzbrajania i rozbrajania, programowania centrali czy dostępu do logów zdarzeń. Ta funkcja pozwala na lepszą kontrolę nad systemem alarmowym i zapewnienie odpowiednich uprawnień dla różnych osób.

⭐Wbudowany moduł GSM/GPRS :

Centrala alarmowa z serii PERFECTA wyróżnia się możliwością zdalnej obsługi i programowania systemu alarmowego dzięki fabrycznie wbudowanemu modułowi GSM/GPRS.

Dzięki temu modułowi użytkownik może korzystać z następujących funkcji:

 • Zdalne programowanie systemu alarmowego z wykorzystaniem komputera za pomocą programu PERFECTA Soft.
 • Zdalne sterowanie systemem alarmowym z poziomu telefonu przy użyciu aplikacji PERFECTA CONTROL. Za pośrednictwem tej aplikacji można uzbrajać i rozbrajać system, przeglądać historię zdarzeń i wiele więcej.
 • Zdalne monitorowanie zdarzeń. Można monitorować zdarzenia systemu alarmowego zarówno przez SMS, jak i przy użyciu toru audio.

Jedną z głównych zalet wbudowanego modułu GSM/GPRS jest obsługa dwóch kart SIM. Druga karta SIM pełni rolę zapasową, co znacznie zwiększa niezawodność komunikacji z centralą alarmową. Dodatkowo, zastosowanie kart SIM od różnych operatorów pozwala na ochronę przed ewentualnymi problemami technicznymi, takimi jak awaria stacji nadawczej dostawcy usług.

Kolejną korzyścią centrali alarmowej jest funkcja automatycznego sprawdzania stanu środków na karcie SIM. W przypadku niskiego stanu środków, pojawi się sygnalizacja awarii, która nie zniknie, dopóki środki na karcie nie zostaną uzupełnione. To zapewnia ciągłą komunikację i skuteczną ochronę.

⭐Moduł Audio :

W centralach z serii PERFECTA istnieje także wbudowany moduł powiadomień głosowych, który umożliwia zdefiniowanie do 16 komunikatów głosowych. Użytkownik ma możliwość wgrania własnych komunikatów głosowych w formacie WAV.

Dodatkowo, jeśli centrala jest wyposażona w mikrofon, na przykład model MIC-1, istnieje możliwość nasłuchu tego, co dzieje się na obiekcie. Użytkownik może "zadzwonić" na centralę i prowadzić nasłuch obiektu, co pozwala na monitorowanie sytuacji w czasie rzeczywistym.

Warto również zauważyć, że centrala PERFECTA 16 posiada gniazdo mini JACK. Ten typ gniazda umożliwia podłączenie różnych urządzeń, takich jak głośniki zewnętrzne lub inne urządzenia audio, które mogą być wykorzystane w systemie alarmowym.

Dzięki wbudowanemu modułowi powiadomień głosowych, możliwości wgrania komunikatów głosowych i opcji nasłuchu obiektu, centrala z serii PERFECTA oferuje dodatkowe funkcje, które wzbogacają system alarmowy i zapewniają dodatkowe możliwości monitorowania i powiadamiania użytkownika.

⭐Perfecta Control :

Zdalna obsługa systemu alarmowego

SATEL udostępnia darmową aplikację PERFECTA CONTROL, z poziomu której można nawiązać zdalne połączenie z centralą alarmową. Aplikacja cechuje się wysoką funkcjonalnością i posiada intuicyjny interfejs użytkownika, co czyni z niej wygodne narzędzie do sterowania systemem.

Z jej poziomu użytkownik może:

 • Uzbrajać i rozbrajać cały system alarmowy, jak i poszczególne strefy
 • Sprawdzać stan poszczególnych stref, wejść/wyjść alarmowych, a także przeglądać historię zdarzeń
 • Sterować wyjściami, czyli obsługiwać podłączone urządzenia automatyki, sterować oświetleniem, itp.

Dodatkową zaletą aplikacji PERFECTA CONTROL są powiadomienia zrealizowane przy pomocy wiadomości PUSH. Są to krótkie powiadomienia dźwiękowe, dzięki którym można w szybki sposób zorientować się co dzieje się na obiekcie. Funkcja PUSH działa w tle, przez co użytkownik jest powiadamiany o stanie systemu w sposób ciągły.

⭐Perfecta SOFT :

SATEL udostępnia bezpłatną aplikację PERFECTA CONTROL, która umożliwia zdalną obsługę systemu alarmowego poprzez połączenie z centralą alarmową. Aplikacja ta cechuje się wysoką funkcjonalnością i prostym w obsłudze interfejsem użytkownika, zapewniając wygodne narzędzie do sterowania systemem.

Z poziomu aplikacji PERFECTA CONTROL użytkownik może:

 • Uzbrajać i rozbrajać cały system alarmowy oraz poszczególne strefy. Można zdalnie aktywować i dezaktywować ochronę w zależności od potrzeb.
 • Sprawdzać stan poszczególnych stref, wejść/wyjść alarmowych oraz przeglądać historię zdarzeń. To pozwala na monitorowanie aktywności na obiekcie i sprawdzanie statusu poszczególnych elementów systemu.
 • Sterować wyjściami, czyli obsługiwać podłączone urządzenia automatyki, sterować oświetleniem lub innymi funkcjami, które są skonfigurowane w systemie alarmowym.

Dodatkową zaletą aplikacji PERFECTA CONTROL są powiadomienia PUSH. Są to krótkie powiadomienia dźwiękowe, które natychmiastowo informują użytkownika o aktualnym stanie systemu. Dzięki temu można szybko reagować na zdarzenia i być świadomym tego, co dzieje się na obiekcie. Funkcja PUSH działa w tle, więc użytkownik jest ciągle powiadamiany o stanie systemu, nawet jeśli nie korzysta bezpośrednio z aplikacji.

Dzięki aplikacji PERFECTA CONTROL użytkownik ma wygodne narzędzie do zdalnej obsługi systemu alarmowego, które umożliwia uzbrajanie, rozbrajanie, monitorowanie i sterowanie różnymi funkcjami systemu. Powiadomienia PUSH zapewniają natychmiastowe informacje o zdarzeniach i zapewniają ciągłe powiadomienie o stanie systemu.

⭐Łączenie przez serwer SATEL:

Zdalne połączenie między komputerem, telefonem a centralą alarmową odbywa się za pośrednictwem autorskiej usługi zestawiania połączeń SATEL. Jest to bezpieczne i szyfrowane połączenie, które zapewnia poufność i bezpieczeństwo transmisji danych.

Dzięki tej usłudze, nie ma potrzeby posiadania zewnętrznego adresu IP ani konfigurowania zaawansowanych ustawień sieciowych. Usługa zestawiania połączeń zapewnia łatwe i bezpieczne zdalne połączenie, eliminując potrzebę skomplikowanych konfiguracji sieciowych.

Wszystkie przesyłane dane między komputerem, telefonem a centralą alarmową są szyfrowane, co oznacza, że są chronione przed nieautoryzowanym dostępem i zapewniają poufność informacji. To dodatkowe zabezpieczenie, które gwarantuje, że komunikacja między urządzeniami odbywa się w sposób bezpieczny i prywatny.

Dzięki autorskiej usłudze zestawiania połączeń SATEL, zdalne połączenie z centralą alarmową jest nie tylko wygodne, ale także zapewnia bezpieczną i szyfrowaną komunikację, chroniąc dane przed nieautoryzowanym dostępem.

⭐Monitoring :

Centrale alarmowe PERFECTA oferują dodatkowe zabezpieczenie poprzez możliwość monitorowania zdarzeń przez dwie stacje monitorujące. Ta funkcja umożliwia wysyłanie odpowiednich powiadomień bezpośrednio do siedziby firmy ochroniarskiej, skracając znacznie czas reakcji ochrony.

Funkcja monitorowania obsługuje formaty komunikacji Contact ID i SIA, które są powszechnie stosowane w przemyśle alarmowym. Dzięki temu centrala może przekazywać zdarzenia i informacje o alarmach do stacji monitorujących w standardowy i zrozumiały sposób.

Kody do stacji monitorujących mogą być przesyłane na różne sposoby, w tym:

 • Przez sieć GPRS, co zapewnia szybkie i niezawodne przekazywanie danych przez dedykowane sieci komórkowe.
 • Przez kanał głosowy GSM, umożliwiający transmisję danych poprzez połączenie głosowe.
 • Przez wiadomości SMS, które są prostym i skutecznym sposobem przekazywania informacji tekstowych.

Dzięki tym różnym sposobom przesyłania kodów do stacji monitorujących, centrala alarmowa PERFECTA zapewnia elastyczność i niezawodność w przekazywaniu informacji o zdarzeniach. To dodatkowe zabezpieczenie umożliwia szybką reakcję ochrony na potencjalne zagrożenia, zwiększając bezpieczeństwo obiektu.

Stan
Nowy
EAN (GTIN)
5905033332980
Kod producenta
PERFECTA 16
Marka
Satel
Typ alarmu
przewodowy
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
2
chat Opinie (0)
Dowiedz się, co nasi klienci mówią o tym produkcie
0.00/5
(0 Opinii)

Zobacz również

Loading...