Czujnik DYMU I CIEPŁA SATEL ASD-200 ABAX

316,11 zł brutto


Dostępny
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 2000 zł


Porównaj produkt
9c4381daff0b48ddd319cca4a3a0e2b0.jpg

⭐INFORMACJE OGÓLNE:

Czujka ASD-200 to zaawansowane urządzenie do wykrywania dymu i monitorowania temperatury w systemie dwukierunkowym ABAX 2. Posiada wiele cech, które sprawiają, że jest niezwykle skuteczna i niezawodna. Oto kilka kluczowych cech i zalet tej czujki:

 1. Wykrywanie dymu: Czujka ASD-200 jest wyposażona w czujnik dymu, który reaguje na obecność dymu w powietrzu. W przypadku wykrycia dymu, uruchamia alarm, co pozwala na szybkie reagowanie na potencjalne pożary.
 2. Monitorowanie temperatury: Oprócz wykrywania dymu, czujka monitoruje także temperaturę w pomieszczeniu. Wysoka temperatura może wskazywać na pożar, ale także na inne zagrożenia, takie jak przegrzewający się sprzęt elektroniczny. Dlatego monitorowanie temperatury jest istotnym elementem ochrony.
 3. Bezprzewodowa komunikacja: Czujka działa w systemie dwukierunkowym ABAX 2, co oznacza, że może komunikować się zarówno z kontrolerem systemu, jak i otrzymywać instrukcje od niego. To zwiększa niezawodność działania i umożliwia zdalne zarządzanie czujką.
 4. Wysoka skuteczność: Czujka ASD-200 cechuje się wysoką skutecznością wykrywania dymu, co jest kluczowe w przypadku pożarów, gdzie szybka reakcja może uratować życie i mienie.
 5. Niezawodność: Czujka została zbudowana z wysokiej jakości komponentów, co gwarantuje jej niezawodność przez długi okres czasu. To istotne, aby utrzymać ciągłą ochronę przed pożarami i innymi zagrożeniami.

Czujka ASD-200 stanowi ważny element systemu zabezpieczeń, który pomaga w ochronie przed pożarami i monitorowaniu temperatury w pomieszczeniach, co jest istotne zarówno w domach, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

⭐SPECYFIKACJA TECHNICZNA :

 • Rodzaj detektora: Fotoelektryczny + czujnik termiczny
 • Rodzaj komunikacji: Dwukierunkowa
 • Częstotliwość pracy: 868 MHz
 • Ilość kanałów: 4
 • Zasięg komunikacji bezprzewodowej: Do 2000 m
 • Bateria: CR123A
 • Pobór prądu: 50 mA
 • Sygnalizacja akustyczna: Przetwornik piezoelektryczny
 • Sygnalizacja optyczna: Dioda LED
 • Kolor: Biały
 • Temperatura pracy: 0...+55 °C
 • Wymiary: Ø 108 x 54 mm
 • Waga: 0.17 kg

⭐CECHY I FUNKCJE :

Czujka ASD-200 to wszechstronna czujka pożarowa, która oferuje wiele zalet i funkcji. Jest doskonałym rozszerzeniem standardowego systemu alarmowego, umożliwiając ostrzeganie przed pożarami i innymi zagrożeniami pożarowymi. Oto kilka kluczowych cech i zalet tej czujki:

 • Fotoelektryczny czujnik dymu w komorze Swirl: Ten rodzaj czujnika dymu jest skuteczny w wykrywaniu dymu powstającego podczas pożaru. Komora Swirl zwiększa skuteczność działania czujki.
 • Wbudowany czujnik temperatury: Monitorowanie temperatury w pomieszczeniu pozwala na wczesne wykrycie podwyższonej temperatury, co może wskazywać na pożar lub inne zagrożenia.
 • Filtr Hexmesh: Filtr ten chroni czujkę przed zabrudzeniami i pyłkami, co zapewnia jej niezawodność i skuteczność.
 • Optyczna i akustyczna sygnalizacja alarmu: Dioda LED i przetwornik piezoelektryczny sygnalizują alarm zarówno wizualnie, jak i dźwiękowo, co pozwala na szybką reakcję na zagrożenie.
 • Dwukierunkowa komunikacja bezprzewodowa: Czujka komunikuje się dwukierunkowo z kontrolerem systemu, co zwiększa niezawodność transmisji i umożliwia zdalne zarządzanie nią.
 • Wysoka odporność na zakłócenia: Dzięki pracy na częstotliwości 868 MHz i zastosowaniu funkcji dywersyfikacji, czujka jest odporna na zakłócenia i interferencje.
 • Duży zasięg transmisji: Współpracując z kontrolerem ACU-220, czujka osiąga zasięg transmisji do 2000 m, co pozwala na elastyczne rozmieszczenie czujek w różnych pomieszczeniach.
 • Zasilanie z baterii: Czujka jest zasilana z baterii CR123A 3 V, a jej niski poziom napięcia jest sygnalizowany, co pozwala na utrzymanie niezawodności.
 • Tryb ECO: Możliwość pracy w trybie ECO pozwala na wydłużenie czasu działania baterii, co jest praktyczne i ekonomiczne.
 • Zabezpieczenie antysabotażowe: Czujka posiada zabezpieczenie przed nieautoryzowanym otwarciem obudowy, co zwiększa jej niezawodność.

Czujka ASD-200 jest idealnym rozwiązaniem do podstawowej ochrony przeciwpożarowej w domach, mieszkaniach, sklepach, firmach i innych obiektach. Jej funkcje pozwalają na szybkie wykrycie zagrożeń i ostrzeganie użytkowników o pożarach oraz innych sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji.

⭐CZUJNIK OPTYCZNY I CZUJNIK TERMICZNY :

Czujka ASD-200 oferuje zaawansowane rozwiązania wykrywania pożarów, co sprawia, że jest skuteczna we wczesnym wykrywaniu zagrożeń pożarowych na różnych etapach. Oto jakie cechy pozwalają na to działanie:

 • Wysokiej jakości fotoelektryczny czujnik dymu: Ten rodzaj czujnika jest skuteczny w wykrywaniu dymu powstającego podczas pożaru. Czujka wykorzystuje specjalną komorę Swirl, co zwiększa jej skuteczność i niezawodność w wykrywaniu dymu.
 • Wczesne wykrywanie dymu: Czujka jest w stanie wykrywać obecność dymu w bardzo wczesnym stadium, nawet przed otwarciem ognia. To pozwala na szybką reakcję na sytuacje, kiedy wybuch pożaru jest jeszcze na etapie wydzielania dymu.
 • Wbudowany czujnik termiczny: Oprócz wykrywania dymu, czujka jest wyposażona w wbudowany czujnik temperatury. Ten czujnik może załączyć alarm pożarowy, jeśli temperatura w pomieszczeniu przekroczy określony próg (54 °C) lub gdy temperatura rośnie dynamicznie zgodnie z określonymi parametrami. Dzięki temu czujka jest w stanie reagować na pożar, nawet jeśli nie ma jeszcze dużego ilość dymu.

Dzięki tym zaawansowanym funkcjom, czujka ASD-200 zapewnia skuteczną ochronę przed pożarem i jest w stanie wykrywać zagrożenie na różnych etapach jego rozwoju, co pozwala na szybką reakcję i minimalizację strat.

⭐FILTR HEXMESH :

Bezawaryjna praca przez długi okres czasu

Dodatkową zaletą modelu jest wbudowany filtr Hexmesh, wykonany ze stali nierdzewnej. Chroni on czujkę przed dostaniem się do jej wnętrza drobnych zabrudzeń i małych owadów. Tym samym zwiększa jej niezawodność i umożliwia bezawaryjną pracę przez długi czas. Czujka ASD-250 kontroluje również stan komory optycznej. Gdy komora się zabrudzi, czujka sygnalizuje konieczność przeprowadzenia konserwacji.

Uwaga!

Kontrole okresowe powinny być przeprowadzane nie rzadziej niż co 6 miesięcy, nawet gdy czujka nie sygnalizuje konieczności czyszczenia.

⭐SYSTEM ABAX 2 :

Czujka ASD-200, przeznaczona do systemu ABAX 2, oferuje nie tylko skuteczne wykrywanie pożaru i temperatury, ale także niezawodną i bezprzewodową transmisję danych, co sprawia, że jest idealna do różnych zastosowań. Oto jakie cechy systemu ABAX 2 przyczyniają się do skuteczności czujki ASD-200:

 1. Dwukierunkowa komunikacja: System ABAX 2 wykorzystuje dwukierunkową komunikację, co oznacza, że czujki są w stanie zarówno odbierać, jak i przesyłać dane do kontrolera. To zwiększa niezawodność transmisji i pozwala na regularne sprawdzanie poprawności działania urządzeń w systemie.
 2. Częstotliwość 868 MHz i dywersyfikacja transmisji: Czujki ABAX 2 pracują na częstotliwości 868 MHz i wykorzystują 4 kanały transmisji z funkcją dywersyfikacji. Dzięki temu automatycznie wybierany jest kanał o najniższym poziomie zakłóceń, co zwiększa niezawodność i dostępność sieci.
 3. Szyfrowana komunikacja w standardzie AES: Dane przesyłane między czujkami a kontrolerem są szyfrowane standardem AES z 128-bitowym kluczem. To zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa transmisji, który jest zbliżony do standardowych, przewodowych systemów alarmowych.
 4. Zdalna aktualizacja oprogramowania: Oprogramowanie kontrolera i czujek ABAX 2 może być aktualizowane zdalnie w tle, co eliminuje konieczność przerywania pracy systemu. To ważne, aby utrzymać system zaktualizowanym i zapewnić nowe funkcje.
 5. Współpraca z różnymi centralami alarmowymi: System ABAX 2 umożliwia współpracę z wieloma centralami alarmowymi, w tym INTEGRA, INTEGRA Plus i VERSA. Daje to elastyczność w wyborze centrali alarmowej i możliwość integracji czujek ASD-200 z różnymi systemami alarmowymi.
 6. Skuteczny zasięg transmisji: Współpracując z kontrolerem ACU-220, czujki ABAX 2 mają skuteczny zasięg transmisji sięgający maksymalnie 2000 m. To pozwala na elastyczne rozmieszczanie czujek w różnych pomieszczeniach.
 7. Prosty montaż i rozbudowa: System bezprzewodowy jest prosty w montażu, a dodatkowe elementy mogą być łatwo uzupełniane bez konieczności przewodów połączeniowych, co skraca czas i obniża koszty rozbudowy systemu.

Dzięki tym zaawansowanym funkcjom, czujka ASD-200 w systemie ABAX 2 oferuje skuteczną ochronę przed pożarami i temperaturą oraz zapewnia niezawodną i bezpieczną transmisję danych, co jest kluczowe dla skutecznego działania systemu alarmowego.

Stan
Nowy
EAN (GTIN)
5905033336698
Kod producenta
ASD-200
Marka
Satel
Rodzaj
Dymu|Temperatury
Typ alarmu
bezprzewodowy
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
0.226
chat Opinie (0)
Dowiedz się, co nasi klienci mówią o tym produkcie
0.00/5
(0 Opinii)

Zobacz również

Loading...