CZUJNIK RUCHU SATEL MPD-310

158,67 zł brutto


Dostępny
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 2000 zł


Porównaj produkt
5f3f081039a27ef3c3338e46b1b9c680.jpg

⭐INFORMACJE OGÓLNE:

MPD-310 - Czujka ruchu bezprzewodowa, przeznaczona do zastosowania w typowych systemach alarmowych. Idealnie nadaje się do wykorzystania w domach, sklepach, magazynach, biurach oraz obiektach użyteczności publicznej. Dzięki swojej bezprzewodowej komunikacji stanowi doskonały wybór w sytuacjach, gdy planowana jest rozbudowa istniejącego systemu o dodatkowe czujki ruchu.

8fdee05c62ab8e548310adfdc468c3f0.jpg

⭐Specyfikacja techniczna:

 • Rodzaj czujki: PIR
 • Zasięg: 18 x 16.5 m
 • Kąt pokrycia: 92°
 • Grade 2: TAK
 • Częstotliwość pracy: 433,92 MHz
 • Zasięg komunikacji bezprzewodowej: 600 m @ PERFECTA, 500 m @ VERSA-MCU / MTX-300 / MICRA
 • Strefa podejścia: TAK
 • Wykrywalna prędkość ruchu: 0.3 - 3 m/s
 • Zalecana wysokość montażu: 2.4 m
 • Temperatura pracy: -10...+55 °C
 • Zasilanie: Bateria CR123A
 • Wymiary: 62 x 137 x 42 mm
 • Waga: 147 g

⭐Co więcej....?

Detektor PIR z soczewką o szerokim kącie widzenia Skuteczne wykrywanie intruzów i duży zasięg działania

Czujka MPD-310 została wyposażona w wysokiej jakości detektor piroelektryczny oraz szerokokątną soczewkę. Dzięki nim, cechuje się ona znakomitą zdolnością wykrywania intruzów w obszarze o wymiarach 18 x 16.5 m (tryb wysokiej czułości) lub 14 x 11.5 m (tryb normalnej czułości). Oznacza to, że umieszczona nawet w niewielkim pomieszczeniu w rogu, jest w stanie skutecznie objąć całą jego przestrzeń.

Dodatkową zaletą tego modelu jest możliwość wymiany soczewki na wersję kurtynową (CT-CL) lub soczewkę o długim zasięgu (LR-CL). Dzięki tej elastyczności, czujka staje się wszechstronna i może pełnić różne funkcje w systemie alarmowym.

⭐Transmisja bezprzewodowa :

Łatwa rozbudowa systemu o dodatkowe czujniki

Jednym z znaczących atutów czujki MPD-310 jest zastosowanie szyfrowanej transmisji bezprzewodowej w paśmie 433 MHz. To pozwala na wyjątkowo prostą rozbudowę systemu alarmowego o kolejne czujniki, bez konieczności układania dodatkowych kabli łączeniowych. Taki sposób rozbudowy nie tylko przyspiesza proces rozszerzania systemu o nowe czujniki, ale również znacząco obniża koszty operacyjne. Czujka MPD-310 współpracuje z następującymi urządzeniami:

 • Centralami alarmowymi z serii PERFECTA WRL (zasięg do 600 m).
 • Kontrolerami systemu bezprzewodowego VERSA-MCU / MTX-300 (zasięg do 500 m).
 • Modułami alarmowymi MICRA (zasięg do 500 m).

⭐Cyfrowy algorytm detekcji i kompensacja temperatury :

Skuteczne wykrywanie intruzów i odporność na fałszywe alarmy

Czujki z serii MPD wykorzystują zaawansowany algorytm detekcji intruzów, co sprawia, że są w stanie skutecznie wykrywać ruch w całym obszarze monitoringu. Dodatkowo, cyfrowa obróbka sygnału znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia fałszywych alarmów, co przekłada się na wyższą niezawodność całego systemu alarmowego.

Następną korzyścią jest wbudowana funkcja kompensacji temperatury. Dzięki niej, parametry działania czujki są automatycznie dostosowywane do zmieniającej się temperatury otoczenia. To gwarantuje wysoką skuteczność wykrywania intruzów nawet w pomieszczeniach, gdzie temperatura zbliżona jest do temperatury ciała człowieka. Zasada działania tej funkcji jest prosta: gdy temperatura otoczenia zbliża się do temperatury ciała, czujka zwiększa swoją czułość, co pozwala utrzymać niezmiennie wysoką efektywność detekcji.

⭐Antysabotaż i ochrona strefy podejścia :

Zabezpieczenie przed ingerencją osób trzecich

Warto podkreślić, że czujka posiada istotną funkcję - kontrolę strefy podejścia, którą można aktywować lub dezaktywować według uznania instalatora. Dzięki tej funkcji możliwe jest wykrycie ruchu intruza bezpośrednio pod samą czujką alarmową, co eliminuje możliwość "przeslizgnięcia się" lub zbliżenia się niezauważenie. Dodatkowo, czujka została wyposażona w zabezpieczenie antysabotażowe, które reaguje na nieuprawnione otwarcie obudowy lub próby oderwania czujki od podłoża, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa systemu.

Stan
Nowy
EAN (GTIN)
5905033337251
Kod producenta
MPD-310
Marka
Satel
Rodzaj
Ruchu
Typ alarmu
bezprzewodowy
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
10
chat Opinie (0)
Dowiedz się, co nasi klienci mówią o tym produkcie
0.00/5
(0 Opinii)

Zobacz również

Loading...