Czujniki PIR

Jednym z kluczowych elementów innowacyjnych i niezawodnych systemów alarmowych są czujniki PIR, które niezawodnie wykrywają ruch w określonym obszarze. W asortymencie sklepu z monitoringiem znajdziesz szeroki wybór urządzeń zaprojektowanych, aby sprostać różnorodnym wymaganiom bezpieczeństwa i automatyzacji w Twoim domu czy miejscu pracy.

(Znaleziono 18 produktów)

Sortuj według

Widok kafelków

Widok kafelków

Widok listy (szczegóły)

Widok listy

Technologia PIR a bezpieczeństwo Twojego domu

Czujniki PIR, znane również jako czujniki ruchu oparte na podczerwieni, to zaawansowane urządzenia wykorzystywane do wykrywania obecności ludzi lub zwierząt w określonym obszarze. Działanie czujnika ruchu PIR opiera się na detekcji pasywnej podczerwieni, co oznacza, że urządzenie jest zdolne do rejestrowania zmian w promieniowaniu cieplnym emitowanym przez obiekty w swoim zasięgu. Gdy czujnik PIR wykryje nagły wzrost promieniowania cieplnego, spowodowany na przykład przez wejście osoby do pomieszczenia, generuje sygnał, który może zostać wykorzystany do aktywacji systemu alarmowego, oświetlenia lub innych systemów automatyzacji. 

Dzięki swojej wysokiej czułości i zdolności do precyzyjnego wykrywania ruchu, czujniki PIR są nieocenionym narzędziem w systemach bezpieczeństwa i automatyki budynkowej, zapewniając optymalną ochronę i komfort użytkowania. Ich bezinwazyjny charakter i łatwość instalacji sprawiają, że są one powszechnie stosowane zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Szeroki wybór czujników PIR w Invictel

Na rynku dostępna jest szeroka gama czujników PIR, w tym modele standardowe, mini czujniki ruchu o zredukowanych wymiarach, a także bezprzewodowe czujki ruchu, które oferują większą elastyczność montażu i użytkowania. Każdy z tych typów czujników został zaprojektowany z myślą o spełnieniu różnorodnych potrzeb i zastosowań, od systemów bezpieczeństwa po automatyzację budynków. Niezależnie od modelu, czujniki PIR charakteryzują się wysoką czułością i zdolnością do minimalizacji fałszywych alarmów, co czyni je niezawodnymi i efektywnymi narzędziami w zapewnianiu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

Oferujemy czujniki różnego typu, w tym czujniki dualne, łączące technologię PIR z mikrofalami dla zwiększenia skuteczności wykrywania. Polecamy czujniki PIR z funkcją PET umożliwiające nadzór pomieszczeń, w których przebywają małe zwierzęta, a także kontaktrony, czyli uzupełniające system alarmowy czujniki magnetyczne, stosowane głównie w drzwiach i oknach.

Czujka ruchu PIR stała się standardem w ochronie domu dlatego, że jest skuteczna, niezawodna i łatwa do zainstalowania. Dokonując zakupów w naszym sklepie masz pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Przekonaj się, jak łatwo, szybko i efektywnie możesz zabezpieczyć swój dom przed intruzami. Bezpieczeństwo domu nigdy nie było tak proste jak z naszą ofertą czujników PIR!

Loading...