Kontaktrony

Decydując się na stworzenie skutecznego systemu ochrony, warto rozważyć zakup skutecznych i niezawodnych urządzeń, takich jak kontaktrony. Są to urządzenia informujące o niepożądanym otwieraniu okien lub drzwi i stanowią podstawowe elementy systemów alarmowych. Dzięki temu Twój dom lub biuro zyskują dodatkową ochronę przed włamaniem. Sklep z monitoringiem i alarmami poleca bogaty wybór kontaktronów do szerokiego zastosowania. 

(Znaleziono 22 produktów)

Sortuj według

Widok kafelków

Widok kafelków

Widok listy (szczegóły)

Widok listy

Kontaktrony do drzwi dla Twojego bezpieczeństwa

Każdy niepowołany dostęp do Twojej nieruchomości może być skutecznie zablokowany dzięki kontaktronom do drzwi. To niezwykle praktyczne i skuteczne urządzenia wykorzystywane w systemach zabezpieczeń i automatyki budynkowej. Kontaktrony do drzwi charakteryzują się prostą zasadą działania, polegającą na wykorzystaniu pary elementów: magnesu oraz samego czujnika, które tworzą obwód elektryczny. Kiedy drzwi są zamknięte, magnes znajduje się w bliskim sąsiedztwie czujnika, co utrzymuje obwód w stanie zamkniętym. Otwarcie drzwi powoduje oddalenie magnesu od czujnika, co skutkuje przerwaniem obwodu i wygenerowaniem sygnału alarmowego. 

Kontaktrony do drzwi znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w systemach alarmowych, ale także w kontroli dostępu, automatyce domowej oraz jako elementy integrujące działanie różnych urządzeń elektronicznych. Ich główne atuty to niezawodność, prostota instalacji oraz niewielkie rozmiary, co umożliwia dyskretny montaż i integrację z różnymi typami drzwi, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Sprawdzone kontaktrony okienne w sklepie Invictel

Twój dom będzie znacznie bezpieczniejszy, jeżeli oprócz drzwi, zabezpieczysz również okna. Kontaktrony okienne spełniają dokładnie te same funkcje jak ich odpowiedniki do drzwi i są kluczowym elementem systemów alarmowych i monitoringu, wykorzystywanym do zabezpieczania okien przed nieautoryzowanym dostępem. Kontaktrony okienne składają się z dwóch głównych części: magnesu oraz czujnika magnetycznego, który zamknięty jest w obudowie i montowany na ramie okna oraz na ruchomej części okna. Gdy okno jest zamknięte, magnes znajduje się w bliskiej odległości od przełącznika, utrzymując obwód w stanie zamkniętym. Otwarcie okna powoduje oddalenie magnesu od przełącznika, co skutkuje przerwaniem obwodu i aktywacją systemu alarmowego. Dzięki swojej prostej, a zarazem skutecznej zasadzie działania, kontaktrony okienne stanowią niezawodny środek ochrony, pozwalający na szybką detekcję prób włamania. Są one szeroko stosowane nie tylko w systemach alarmowych domów i mieszkań, ale także w obiektach komercyjnych i przemysłowych, zapewniając podstawową, lecz fundamentalną warstwę zabezpieczenia.

Nie zapomnij również o innych czujnikach jako elementach systemu bezpieczeństwa, takich jak czujniki PIR i czujniki dualne, Pamiętaj, że skuteczne systemy alarmowe to bezpieczeństwo Twojego domu i firmy.

Loading...