PCSB 13,8V/2A/7Ah zasilacz buforowy impulsowy z wyjściami technicznymi
Zasilacze buforowe impulsowe PCSB przeznaczone są do nieprzerwanego zasilania urządzeń wymagających stabilizowanego napięcia 12 V DC (±15%).
W przypadku zaniku napięcia sieciowego następuje natychmiastowe przełączenie na zasilanie akumulatorowe.
Zasilacze zostały skonstruowane w oparciu o moduły zasilaczy impulsowych o wysokiej sprawności energetycznej i są umieszczone w obudowach plastikowych (kolor RAL 9003) z miejscem na akumulator 7 – 9 Ah.
Obudowy wyposażone są w mikroprzełącznik sygnalizujący otwarcie drzwiczek (czołówki).

DANE TECHNICZNE:
- Zasilanie: 200 - 240 V AC
- Wyjście zasilania: 2.5 A / 13.8 V DC / 35 W ( sumaryczny prąd wyjściowy wraz z ładowaniem ) przycisk SW1 - funkcja manualnego załączenia zasilania z akumulatora
- Prąd ładowania akumulatora: 0.5A
- Rekomendowany akumulator: 1 x 7Ah / 1 x 9Ah
- Miejsce na akumulator: 155 x 100 x 70 [+/-2 mm]
- Sprawność: 87%
- Wymiary: 195 x 227 x 80 [mm, +/-2]
- Zabezpieczenia: SCP, OLP, OVP, UVP, przepięciowe, antysabotażowe - TAMPER - otwarcie obudowy
- Wyjścia techniczne typu przekaźnikowego: AC FAILURE - awaria sieci AC. BT LOW VOLTAGE - niskie napięcie akumulatora
- Zamykanie: skręcana
- Montaż: natynkowy (obudowa plastikowa)
- Wykonanie: RAL9003 (biały), plastikowa
- Stopień ochrony EN60529: IP 20
- Sygnalizacja: sygnalizacja optyczna LED
- Uwagi: Przepusty kablowe do wybicia: góra zasilacza 2 x 10x25mm / bok zasilacza - 2 x Ø12mm + 1 x 12x24mm / spód zasilacza - 2 x Ø12mm

Zasilacz buforowy przeznaczony jest do montażu przez wykwalifikowanego instalatora, posiadającego odpowiednie (wymagane i konieczne dla danego kraju) zezwolenia i uprawnienia do przyłączania (ingerencji) w instalacje 230 V oraz instalacje niskonapięciowe. Urządzenie powinno być zamontowane w pomieszczeniach zamkniętych o normalnej wilgotności powietrza (RH=90% maks. bez kondensacji) i temperaturze z zakresu -10°C do +40°C. Zasilacz powinien pracować w pozycji pionowej tak, aby zapewnić swobodny konwekcyjny przepływ powietrza przez otwory wentylacyjne obudowy. Ponieważ zasilacz zaprojektowany jest do pracy ciągłej nie posiada wyłącznika zasilania, dlatego należy zapewnić właściwą ochronę przeciążeniową w obwodzie zasilającym. Należy także poinformować użytkownika o sposobie odłączenia zasilacza od napięcia sieciowego (najczęściej poprzez wydzielenie i oznaczenie odpowiedniego bezpiecznika w skrzynce bezpiecznikowej). Instalacja elektryczna powinna być wykonana według obowiązujących norm i przepisów.
